Prečo práve Buderus?

Aktuálne väčšina domácností využíva na vykurovanie priestorov plynový kotol. Podľa ich konštrukčného zhotovenia ich rozdeľujeme na 2 druhy plynových kotlov - atmosférické a kondenzačnéBohužiaľ aj pri dnešných cenách plynu, ešte veľké množstvo domácnosti používa na vykurovanie práve atmosférický plynový kotol

 

Prečo Buderus?

  

Účinnosť atmosférických kotlov ešte z čias, keď boli populárne a novinka na trhu sa hýbala na úrovni 70-90%. Zároveň záležalo, či sa jednalo o samoťah alebo tzv. turbo kotol - s ventilátorom. Každopádne, po 20 rokoch je ich účinnosť ešte radikálne nižšia. Čo v preklade znamená, aby kotol zohrial potrebné množstvo vody, na ohriatie vykurovacích telies a následného odovzdania tepla do priestoru, musí spáliť enormné množstvo plynu. Koľko ho presne spáli určuje parameter - účinnosť. Takže pochopiteľne by každému malo ísť o to, aby mal účinnosť vykurovacieho kotla čo najvyššiu a tým pádom spotrebu energií čo najnižšiu. 

Tu sa dostávame ku kondenzačným kotlom. Účinnosť takéhoto kotla, je v percentuálnom porovnaní s atmosférickým kotlom, niekde na úrovni 110%. Najstaršie kondenzačné kotly na Slovensku majú dnes už takmer 20 rokov, pričom úplne prvý kondenzačný kotol vyvinula spoločnosť NEFIT v Holandsku. Zaujímavosťou je, že práve spomínanú spoločnosť NEFIT, ktorej vďačíme za veľký prínos v oblasti vykurovacej techniky, neskôr v 90-tych rokoch kúpila spoločnosť Buderus. Tým pádom mohol vzniknúť vôbec prvý kondenzačný kotol Buderus Logamax Plus GB112, ktorý sa u nás stal veľmi populárnym. Veľa domácnosti ním kúri ešte dnes a za roky svojho užívania ušetril svojim majiteľom nemalé peniaze najmä na energiách. 

Hlavný rozdiel medzi atmosférickým a kondenzačným kotlom je v teplote spalín. Úplne zjednodušene - atmosférický kotol má teplotu spalín 110-150°C pričom kondenzačný kotol má teplotu spalín 20-50°C. Za tento rozdiel je zodpovedné konštrukčné vyhotovenie výmenníka. Jeho úlohou je v sebe čo najdlhšie udržať spálený plyn, aby energiu z neho mohol odovzdať vykurovacej vode, ktorá sa tak efektívnejšie zohreje, čím sa následne schladia spaliny. 

Výroba a predaj atmosférických kotlov je už dávno minulosťou, nakoľko spolu s nízkou účinnosťou produkovali aj veľa emisií CO a NOx. Avšak, veľké množstvo ľudí nimi vykuruje ešte dodnes. Toto všetko sú dôvody, prečo sa odporúča vymeniť starý kotol za nový.

 

Tip: Výmenou starého kotla za nový sa dá ušetriť až 30% ročných nákladov na kúrenie. 

 

V e-shope Kanos máte na výber až 4 rady plynových kotlov Buderus - GB072, GB122, GB172 a GB192. Každý rada má svoje silné stránky, prečo by mala byť Vašou správnou voľbou. Výber je však stále odrazom potrieb a obmedzení, ktoré v konečnom dôsledku zohrávajú najdôležitejšiu úlohu. Prečítajte si, čo hovoria naše skúsenosti a recenzie spokojných zákazníkov na nami ponúkané produkty. 

Zobraziť kotly

 

Prečo sa pri výbere nového kotla rozhodnúť pre značku Buderus?

Buderus kondenzačné kotle vynikajú svojou efektívnosťou, čím Vám aj po 10-tich rokoch používania výrazne šetria náklady na energie. Taktiež sú známe svojou spoľahlivosťou, kde okrem užívania si tepla, ktoré tvorí domov nebudete mať žiadnu ďalšiu starosť s poruchami kotla. Spoločnosť Buderus udáva trendy v oblasti vykurovania už dlhé roky. História hovorí za všetko. 

  • História spoločnosti Buderus siaha až do roku 1731, kedy Johann Wilhelm Buderus vytvoril prvú liatinovú pec na drevené uhlie. 
  • V rokoch 1835 až 1881 podnik J.W.Buderusa vlastní svoje železiarne a zameral sa na výrobu kachiel. Tieto kachle boli považované za najspoľahlivejšie a najúspornejšie na trhu a odvtedy Buderus určuje trendy vo vykurovaní. 
  • Písal sa rok 1898 a Buderus si patentoval prvé liatinové kotly a začína vyrábať prvé liatinové radiátory.
  • 1915 spoločnosť Buderus vzbudila pozornosť prvými veľkými olejovými kotlami.
  • V roku 1950 začína Buderus vyrábať aj oceľové kotly.
  • Ďalšiu revolúciu v kúrenárstve Buderus spôsobil v roku 1962, kedy predstavil prvé nástenné vykurovacie teleso - Buderus Juno Heizblock, ktorý vtedy zaznamenalo veľký prevrat a úspech.
  • Prichádza rok 1981, kedy Buderus spája svoju doterajšiu technológiu s holandskou značkou Nefit a stáva sa európskym lídrom trhu s najefektívnejšou kondenzačnou technológiou.
  • Značka Buderus sa v roku 2002 stáva špecialistom v oblasti obnoviteľných energií a prichádza na trh so solárnou technológiou
  • V roku 2004 sa spoločnosť Buderus rozhodla zlúčiť svoje aktivity v oblasti vykurovacej techniky so spoločnosťou Robert Bosch GmbH. 
  • V roku 2005 Buderus verejnosti predstavil budúcnosť v oblasti vykurovania veľkých budov - rada Logamax Plus GB162 s výkonom až 100kW v mimoriadne kompaktnom dizajne a s možnosťou realizácie kaskády kotlov s výkonom až 400kW v mimoriadne malými nárokmi na priestor. 
  • V roku 2011 Buderus ponúka úplne novú dimenziu tepelného komfortu aplikáciou Buderus MyDevice, ktorá umožnuje pohodlne ovládať kúrenie aj na cestách.
  • Revolučná technológia tepelných čerpadiel Buderus od roku 2014 ponúka možnosť využívania obnoviteľných zdrojov energie pre vykurovanie a prípravu TÚV.
  • V roku 2015 Buderus zavádza novú radu kotlov Titanium, pod ktorou sa skrýva najvyššia úroveň energetickej účinnosti v novom nadčasovom dizajne. 
  • 2021 - Buderus oslavuje 290 rokov od jej založenia J.W.Buderusom a je naďalej lídrom v oblasti vykurovacej techniky. 

 

 

Kontaktujte nás